BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

    O FESTIWALU

 

Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz  już po raz 17 ma zaszczyt zaprosić Państwa na Bydgoszcz Jazz Festival. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13 października do    1 listopada 2017 r. W programie znajdą się wykonawcy o zróżnicowanej stylistyce od jazzu akustycznego przez fusion . Światowe gwiazdy: Joshua Redman, Jane Monheit oraz ikony polskiego jazzu jak Adam Makowicz wystąpią na gali zamknięcia festiwalu, a koncert odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Cykl koncertów klubowych rozpocznie Jose Torres z zespołem Havana Dreams.
W ramach festiwalu w Teatrze Polskim odbędą się również Zaduszki Jazzowe, na których wystąpią dwa zespoły:
.
 

Szczegółowy program festiwalu: www://bydgoszczjazzfestival.com.pl

Zapraszamy do Bydgoszczy!

 

I edycja Bydgoskiego Festiwalu Jazzowego Bydgoszcz Jazz Festival  odbyła się w październiku 2003r. jako kontynuacja tradycji wcześniejszych festiwali jazzowych w Bydgoszczy, które sięgają lat 70 ubiegłego stulecia.

Od szesnastu lat głównym organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Jazzowe ELJAZZ . Festiwal z roku na rok jest coraz bardziej urozmaicony, a zapraszani artyści reprezentują  różne nurty muzyki jazzowej.  Występowali do tej pory najwybitniejsi przedstawiciele jazzu polskiego tacy jak: Urszula Dudziak, Tomasz Stańko, Włodzimierz Nahorny, Krzysztof Ścierański, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak i wielu innych oraz przedstawiciele jazzu amerykańskiego tacy jak Billy Harper, Al Foster,  Vincent Herring, Jeff Berlin, Brian Auger, Jeff "Tain" Watts, Ernie Watts, Pat Martino, Bill Evans, Mike Stern, Randy Brecker, Richard Bona, Billy Cobham, Yellowjackets, Alfredo Rodriguez, Jane Monheit, Joshua Redman.

W tym roku gwiazdą festiwalu będzie amerykański zespół John Scofield Combo 66 oraz Sheila Jordan & Cameron Brown, a koncert odbędzie się 13.11.2018 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
Koncerty zostały podzielona na działy:

  • SWIATOWE KONCERTY GWIAZD,

  • MŁODZI NA START,

  • SZTUKI WIZUALNE I INTERDYSCYPLINARNE,

  • FREE JAYY NIGHT,

  • ZADUSZKI JAZZOWE,

  • POLSKIE IKONY JAZZU.

Od 17 lat festiwal ma bardzo wysoką rangę artystyczną. Zapraszamy największe gwiazdy jazzowych estrad, a koncerty odbywają się w najbardziej prestiżowych miejscach w naszym regionie: w Operze Nova, Teatrze Polskim, i innych miejscach o charakterze kulturotwórczym, w tym w Eljazzie. W 2018 roku festiwal uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W organizację festiwalu zaangażowane są władze Miasta Bydgoszczy i władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego oraz pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.

Koncerty festiwalowe odbywają się na terenie całego miasta m.in. w Eljazz Club, Teatrze Polskim, Operze Nova w Bydgoszczy oraz Filharmonii Pomorskiej. 

Zainteresowanie Festiwalem z roku na rok jest coraz większe, a organizatorzy stale poszerzają formułę festiwalu.

Bydgoszcz Jazz Festival jest wydarzeniem  należącym do najbardziej prestiżowych w Naszym Regionie.
W czasie szesnastu edycji miłośnicy muzyki synkopowanej mogli usłyszeć gwiazdy światowego jazzu , jak również artystów polskich i regionalnych. Koncerty różniące sie stylistycznie bardzo urozmaicały i uatrakcyjniały wszystkie edycje festiwalowe.
 

DYREKTOR ARTYSTYCZNY

Józef Eliasz