BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    1 listopada 2016 - TEATR POLSKI, godz. 19.00

bilety: 35 zł

ZADUSZKI JAZZOWE

Krzysztof Kobyliński Ethnojazz Orchestra

 

Krzysztof Kobyliński Ethnojazzorchestra

Absolutnie nadzwyczajny projekt z udziałem międzynarodowego zespołu KK Pearls - Krzysztof Kobyliński (piano), Reut Rivka Shabi (voc), Dima Gorelik (g), Tom Dayan (dr) oraz Edi Sanchez (bg) a także smyczkowej Orkiestry Aukso Marka Mosia, jednej z czołowych orkiestr w Europie.

Koncert, który za każdym razem jest inny, w zależności od atmosfery miejsca koncertu i tak ważnej dla artystów - publiczności. Podróż w czasie, niezapomniane doświadczenie, niesamowite emocje. Wielokulturowość wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz z wykonywanej muzyce. Kompozycie lidera pozwalają muzykom na duże dawki improwizacji, w których odbijają się różnorodne wizje artystyczne. Konstelacja z orkiestrą smyczkową czyni koncert niezapomnianym.

Krzysztof Kobyliński- kompozytor, pianista, band leader oraz twórca wydarzeń muzycznych. Autor utworów wykonywanych przez najważniejszych muzyków współczesnego jazzu, w tym Branforda Marsalisa, Richarda Galliano, Mike’a Sterna, Randy Breckera, Triloka Gurtu, Paolo Fresu, Joey Calderazzo. Jako pianista występował i nagrywał z czołówką artystów polskich i zagranicznych, w różnych składach i konstelacjach, aby wspomnieć o projektach

muzycznych ze Stanisławem Soyką, Adamem Makowiczem, Orkiestrą Aukso, czy własnym zespołem KK Pearls.

Międzynarodowa grupa Krzysztofa Kobylińskiego, w skład której oprócz leadera wchodzą: Reut Rivka (voc), Dima Gorelik (guitar), Waldemar Lindner (drums) oraz Edi Sanchez (bass guitar). Wielokulturowość wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz z wykonywanej muzyce. Kompozycie lidera pozwalają muzykom na duże dawki improwizacji, w których odbijają się różnorodne wizje artystyczne. Pasja połączona z subtelną techniką określają grę Dimy Gorelika, swobodnie improwizującego z motywami ukraińskimi i bliskowschodnimi. Interesujące jest zestawienie z gitarą kolumbijczyka Edi Sancheza i efektów pulsu basu z latynoskich rytmów. Etnojazzowa perkusja Tony Dayana nie jest tylko realizacją rytmu – to w pełnoprawny składnik muzycznego koktajlu w wykonaniu zespołu. Jako pianista, a tu także jako kompozytor i leader, Krzysztof Kobyliński intelektualnie

wyraża emocje zawarte w muzyce, melodyką nadając oryginalny koloryt. A nieskończony, i oby tak trwał, urok głosu Reut Rivki Shabi wciąga słuchaczy do innej rzeczywistości, hipnotyzując podczas wykonywanych improwizacji.

  • Krzysztof kobyliński - piano Polska 
  • Reut Rivka Shabi - vocal - Izrael
  • Dima Gorelik - guit.
  • Tom Dayan - drums - Izrael
  • Edi Sanches – bas - Kolumbia