BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

Bydgoszcz Jazz Festival
11 edycja festiwalu zapowiada się bardzo imponująco. Koncert inauguracyjny będzie wydarzeniem muzycznym , który na długo pozostanie w naszej pamięci i naszych sercach. Najwybitniejsi muzycy jazzowi dzisiejszych czasów odwiedzą Bydgoszcz. Mike Stern Band to grupa złożona z samych gwiazd  światowego formatu. Koncert w Operze Nova będzie pierwszym koncertem zespołu na trasie europejskiej. Muzycy będą mieszkali w Bydgoszczy dwa dni więc będzie okazja do spotkania się z nimi już bardziej prywatnie, a jest planowane również jam session z ich udzałem w klubie Eljazz.
Kolejne koncerty również bardzo ciekawe odbywać sie będą na terenie Bydgoszczy w różnych miejscach. Po raz pierwszy koncert festiwalowy odbędzie się w sali Miejskiego Centrum Kultury , na którym wystąpi Krystyna Stańko z zespołem. Bardzo ciekawie zapowiada się koncert w Auli Copernikanum w której wystąpią dwa zespoły w tym gitarzyści z egzotycznych krajów Meksyku i Wenezueli.
Koncert w klubie Eljazz tria Macieja Fortuny  z kanadyjskim fenomenalnym   perkusistą Tylerem Hornby będzie kolejnym wydarzeniem przypominającym koncerty w najlepszych klubach świata takich jak Birldland  czy Village  Vanguard
Dużym wydarzeniem artystycznym będą tegoroczne Zaduszki Jazzowe w Teatrze Polskim , gdzie heppeningowe prezentacje projektu Ananke wprowadzą słuchaczy w świat pełen wrażeń i przeżyć artystycznych. Po przewie tradycyjnie już zamknie festiwal będący w doskonałej formie Eljazz Quintet.
Te ciekawe propozycje muzyczne sprawią, że w drugiej połowie października będziemy mieli w Bydgoszczy prawdziwe święto jazzu.