BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

  27.10.2023 ELJAZZ, godz. 20.00

BILETY 60 ZŁ NA DWA KONCERTY

BITWA JAZZOWA - MŁODZI NA START

HALICKI SEXTET

Halicki Sextet - grupa bydgoskich i łódzkich muzyków jazzowych założona w 2022 roku w Bydgoszczy z założeniem występu charytatywnego.

Charakter muzyki zespołu opiera się na założeniach jazzu ale kompozycje oraz indywidualny styl każdego z muzyków pozwolił na korespondencję z różnymi gatunkami muzycznymi jak Jazz Rock czy Drum&Bass. Zespół tworzą doświadczeni muzycy, którzy koncertowali z najwybitniejszymi przedstawicielami światowej sceny jazzowej i rozrywkowej Maciej Sikała, Witold Janiak, Piotr Olszewski, Adam Kołacki, Kamil Miszewski oraz Bartek Halicki.
Interpretacje napisanych kompozycji to pewnego rodzaju zabawa gatunkami. To zabawa dźwiękiem, frazą, artykulacją i mistrzowskimi popisami we współpracy z instrumentami. Łączymy klasyczny jazz i prowadzimy muzykę aż do free jazzowych uniesień. Tego rodzaju eksperymenty sprawiają, że jest niezwykle wyrazisty. 

 

Skład zespołu:

·       Bartek Halicki - Puzon/Kompozycje

·       Maciej Sikała - Saksofon Tenorowy

·       Adam Kołacki - Saksofon Sopranowy

·       Piotr Olszewski - Gitara

·       Witold Janiak - Organy Hammonda

·       Kamil Miszewski - Perkusja

 

 

BITWA JAZZOWA -MŁODZI NA START

IGNACY WENDT QUINTET

Ignacy Wendt Quintet to nowo powstała formacja trębacza Ignacego Wendta, w skład którego wchodzi absolutna czołówka najwybitniejszych instrumentalistów jazzowych cenionych zarówno w Polsce jak i za granicą. Instrumentarium zespołu to zestawienie klasycznego kwintetu jazzowego z trąbką i saksofonem na czele. Do tej roli trębacz zaprosił jednego z najbardziej renomowanych polskich saksofonistów, a osobiście własnego brata - Tomasza Wendta. W programie usłyszeć będzie można zróżnicowane kompozycje lidera zespołu, które oscylują między wieloma kierunkami muzyki jazzowej.

 

Skład zespołu:

·       Ignacy Wendt - trąbka

·       Tomasz Wendt - saksofony

·       Aga Derlak - fortepian

·       Michał Aftyka - kontrabas

·       Piotr Budniak - perkusja