BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    06 listopada 2018 - Centrum Artystyczne Eljazz , godz. 20.00

 Bilety: 30 zł

FREE JAZZ NIGHT

Janusz Janina Iwański

 

Jaząbu

 

 

JAZĄBUto nowy, wielopokoleniowy projekt, muzyków z Łodzi, Bydgoszczy i Warszawy. 

! Wojciech Jachna (1976) - Trębacz i improwizator. Absolwent Historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Jazzu i muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W jego dorobku znajduje się przeszło 20 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami, czy reegae’owym Dubska. Współpracował z wieloma artystami, między innymi legendą polskiej sceny improwizowanej, Andrzejem Przybielskim

Obecnie tworzy wiele ciekawych, nowych składów – Innercity Ensemble („Katahdin” , „II”, „III” Instant Classic ),

Tomasz Glazik (ur. 12 maja 1978 w Tucholi) – saksofonista, improwizator, producent. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie saksofonu i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wydziale Wychowania Muzycznego. Członek polskich zespołów: Kult, El Doopa, Glabulator. Ex- członek zespołów: Buldog, Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Janusz, 4 Syfon, Kasia i Wojtek. Brał udział w nagraniach solowych albumów Kazika. Stworzył także muzykę do filmu dokumentalnego o Warszawskiej Pradze „Inna strona miasta” (Another Side of the City).

Marek Kądziela – gitarzysta , kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień i wyzwań muzycznych. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi . Absolwent gitary jazzowej oraz kompozycji w The Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Laureat licznych konkursów oraz lider uznanych formacji muzycznych. Muzyk aktywnie koncertujący oraz doświadczony pedagog i animator kultury. Zapraszany do rozmaitych projektów muzycznych od jazzu przez folk po muzykę współczesną i eksperymentalną. 

Jacek Buhl (1965) - perkusista związany z bydgoskim klubem Mózg i muzyką improwizowaną. Grał w zespołach istotnych dla tzw. sceny yassowej- Trytony i Syfon, a następnie należał do składów The Cyclist i międzynarodowej formacji Spejs oraz z Tomkiem Glazikiem tworzył duet Glabulator, a z Tomkiem Pawlickim i Mateuszem Szwankowskim trio Trzy Tony. Obecnie na stałe współpracuje z zespołem Alameda 5 ( "Duch tornada"), triem Jachna/ Mazurkiewicz/Buhl (" Dźwięki ukryte") , jest członkiem duetu Jachna/Buhl.