BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    O FESTIWALU

 

I edycja Bydgoskiego Festiwalu Jazzowego Bydgoszcz Jazz Festival  odbyła się w październiku 2003r. jako kontynuacja tradycji wcześniejszych festiwali jazzowych w Bydgoszczy, które sięgają lat 70 ubiegłego stulecia.

Od dwunastu  lat głównym organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Jazzowe ELJAZZ . Festiwal z roku na rok jest coraz bardziej urozmaicony, a zapraszani artyści reprezentują  różne nurty muzyki jazzowej.  Występowali do tej pory najwybitniejsi przedstawiciele jazzu polskiego tacy jak: Urszula Dudziak, Tomasz Stańko, Włodzimierz Nahorny, Krzysztof Ścierański, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak i wielu innych oraz przedstawiciele jazzu amerykańskiego tacy jak Billy Harper, Al Foster,  Vincent Herring, Jeff Berlin, Brian Auger, Jeff "Tain" Watts, Ernie Watts, Pat Martino, Bill Evans, Mike Stern. W tym roku gwiazdą festiwalu będzie Richard Bona i Randy Brecker, których koncert odbędzie się 24.10.2014 w Operze Nova w Bydgoszczy.
 

Wspomagają  organizację Festiwalu również inne instytucje, które w aktywny sposób przyczyniają się do rozwoju tej imprezy. Należy tu wymienić władze Miasta Bydgoszczy oraz Województwa Kujawsko - Pomorskiego

 

Koncerty festiwalowe odbywają się na terenie całego miasta m.in. w Eljazz Club, Teatrze Polskim, Auli Copernicanum, Operze Nova w Bydgoszczy. 

Zainteresowanie Festiwalem z roku na rok jest coraz większe, a organizatorzy stale poszerzają formułę festiwalu.

Bydgoszcz Jazz Festival jest wydarzeniem  należącym do najbardziej prestiżowych w Naszym Regionie.
W czasie jedenastu edycji miłośnicy muzyki synkopowanej mogli usłyszeć gwiazdy światowego jazzu , jak również artystów polskich i regionalnych. Koncerty różniące sie stylistycznie bardzo urozmaicały i uatrakcyjniały wszystkie edycje festiwalowe.
12 edycja również zapowiada sie bardzo interesująco, a koncert gwiazd festiwalu Richard Bony i Randy Brecker'a,  będzie z pewnością kolejnym , największym wydarzeniem muzycznym roku 2014 w Bydgoszczy.

DYREKTOR ARTYSTYCZNY

Józef Eliasz