BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    29 października 2014 - ELJAZZ CLUB, godz. 20.00

MiloMania

  • Miłosz Gawryłkiewicz - tp.,

  • Piotr Mania - p., A.Żuchowski-b.,

  • Adam Żuchowski

  • Artur Lawrenz-dr                                                               

W projekcie MiloMania biorą udział muzycy, których muzyczne drogi przeplatały się od wielu już lat. Miłosz i Artur uczęszczali do tego samego liceum muzycznego, gdzie wspólnie rozpoczynali swoją przygodę z jazzem. Pokłosiem ich współpracy był też „Around Jazz Quintet” - z którym zagrali kilkadziesiąt koncertów. Miłosz i Adam - „Ola Mońko Quintet", Miłosz i Piotr to także cenieni sidemani (Orkiestra Adama Sztaby, TomkaSzymusia) - „Taniec z Gwiazdami”. Piotr i Adam - Trio Mania.Na repertuar kwartetu MiloMania składają się kompozycje własne członków zespołu. Jego brzmienie wykracza poza jazzowy mainsream; proste, spokojne, czasem wręcz jak zaczerpnięte z piosenek tematy stanowią kanwę dla nieokiełznanych improwizacji w stylistyce jazzowych późnych lat ’60 (free).

Miłosz Gawryłkiewicz (’79). Trębacz, aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował/współpracuje z m.in. z Big Band „Katowice” prof. Andrzeja Zubka, Big Band „Kalatówki” Zbigniewa Namysłowskiego, Eljazz Big Band, Eliasz Orchestra, Orkiestra Adama Sztaby, Orkiestra Tomka Szymusia , Szymonersi (w „Szymon Majewski Show”), Paweł Kukiz i zespół Piersi, Gang Olsena, Jamal, TLove, Ania Dąbrowska, Maryla Rodowicz, Kapela ze Wsi Warszawa, Foton, Around Jazz Quintet. Od 2006 roku wykłada na UKW w Bydgoszczy, gdzie uczy improwizacji w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki Edwina E. Gordona.

Piotr Mania (’80). Pianista, producent, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa. Laureat międzynarodowego konkursu „Jazz Juniors” w Krakowie i Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni oraz „Fryderyka 2010”. Współpracował/współpracuje m. in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Leszkiem Możdżerem, Adamem Sztabą, Grażyną Łobaszewską, Tomkiem Szymusiem. !

Adam Żuchowski (’78). Kontrabasista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat „Aniołka Jazzowego” Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz „Fryderyka 2010” z Trio Mania. Jest członkiem kwartetu Irka Wojtczaka The Bee's Knees, kwintetu Darka Herbasza (Joy of Friendship), Joanna Knitter&Blues Folk Connection, Collective Improvisation Group. Współpracuje z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do filmu "Róża" W. Smarzowskiego), oraz z innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą. !

Artur Lawrenz (’78). Perkusista jazzowy. Kontynuując pracę ojca i dziadka pełni funkcję kapelmistrza w Orkiestrze Dętej w Kcyni, w której rozpoczął naukę gry na werblu w wieku 5 lat. Absolwent Wydziału Jazzu PSM im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie związany z Trylobit Duo i Semafor Combo.