BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

  12.11.2022 KINOTEATR ADRIA, godz. 19.00

BILETY 80 ZŁ NA DWA KONCERTY

THE BEST OF BYDGOSZCZ

ELJAZZ BIG – BAND I SOLIŚCI

Koncert prezentujący dorobek wielu pokoleń artystów, twórców związanych ze środowiskiem lokalnym. Ważnym aspektem koncertu jest ukazanie lokalnej twórczości muzycznej różnej gatunkowo w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej. Na jednej scenie spotykają się artyści z bogatym dorobkiem artystycznym jak i artyści młodego pokolenia, laureaci konkursów muzycznych. Podczas koncertu zostanie zaprezentowana współczesna kultura jako symbol fundamentalnych przemian, którym podlega współczesna Polska. Koncert ma na celu utrwalanie tożsamości kulturowej Bydgoszczy, gdzie koncerty jazzowe w stanowią kontynuację bogatych tradycji z lat 70.

 NEW JAZZ

Tomaszewski & Myrczek – Polska

 • Michał Tomaszczyk
 • Wojciech Myrczek
 • Projekt tworzą dwaj wybitni muzycy jazzowi: siedmiokrotny zdobywca tytułu wokalista jazzowy roku (2015-2021) wg czytelników pisma Jazz Forum, laureat Grand Prix i nagrody publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii – Wojciech Myrczek oraz zwycięzca wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce, pianista, kompozytor i producent muzyczny współpracujący z czołówką polskiej i światowej sceny muzycznej – Paweł Tomaszewski.


  Siła duetu tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy – zawsze jednak z poczuciem humoru. W swoim scenicznym dialogu odwołują się do standardów muzyki jazzowej i popowej, które w ich interpretacjach nabierają nieznanych dotąd kształtów i barw.


  Jesienią 2014 roku ukazała się płyta duetu „Love Revisited”. Sam album jak i promujące go koncerty zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność w Polsce, Europie oraz Australii. 

  Swoją muzykę artyści prezentowali w prestiżowych salach koncertowych takich jak NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Konserwatorium w Hobart, Bird’s Basement w Melbourne, The Basement w Sydney, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Fiński w Paryżu, BMC Opus Jazz Club w Budapeszcie, Teatr Roma w Warszawie, Teatr Stary w Lublinie oraz na scenach festiwali Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Sofia Jazz Peak Festival w Bułgarii, Celje International Jazz Festival na Słowenii, Brisbane Vocal Jazz Festival, Devonport Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Silesian Jazz Festival i wielu innych.

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca,