BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

  28.10.2022 ELJAZZ, godz. 20.00

BILETY 60 ZŁ NA DWA KONCERTY

Kasia Eliasz Quintet – Dublin – Irlandia, Brazylia

 • Kasia Eliasz - Voice
 • Gustavo de Morais - Guitar / Arrangements
 • Maciej Blizinski - Bass
 • Tom Maxwell - Piano
 • Miles Ronayne – Drums

 

ADAM LEMAŃCZYK TRIO – Bydgoszcz – Polska

 • Mateusz Krawczyk - perkusja,
 • Antoni Olszewski - kontrabas/gitara basowa oraz
 • Adam Lemańczyk - fortepian/instrumenty klawiszowe.
 • Adam Lemańczyk:– pianista, klawiszowiec. Urodził się w 1992 roku w Malborku. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku. Następnie kontynuował naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu w klasie Kordiana Góry, odbierając dyplom w roku 2011.
  Kolejnym krokiem były studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Krzysztofa Herdzina, którą ukończył w roku 2016.
  Założyciel jazz-rockowej grupy Omnivore, z którą wystąpił m. in. na Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie (nagroda indywidualna), Festiwalu FAMA w Świnoujściu (I nagroda w kat. muzyka jazzowa), Krokus Jazz Festiwal, Jazzbląg Festiwal. Współpracował z takimi artystami oraz instytucjami jak: Wojtek Pilichowski (PiBand,PIGMA), Grzegorz Hyży, Mietek Szcześniak, Paweł Steczkowski, Bartosz Chajdecki, Anna Karwan, Anna Dąbrowska, Justyna Steczkowska, Łukasz Zagrobelny, Grzech Piotrowski (World Orchestra Grzech Piotrowski, Saturday Night Live Poland), Sound’n Grace, SOFA, Fisz Emade Tworzywo, ElJazz Big Band, Teatr Syrena, Teatr im. Wilama Horzycy, Teatr Muzyczny ROMA („5 Last Years”, „Ale Musicale!”), Filharmonia Pomorska, Telewizja Polska („Bitwa na Głosy”, „Voice of Poland”).
  Jest autorem muzyki własnej oraz wielu aranżacji muzyki poważnej, jazzowej oraz popularnej. Na co dzień pracuje jako instruktor w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca