BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

  25.10.2019 - CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ, godz. 19.00

bilety: 50 zł

BITWA JAZZOWA : BYDGOSZCZ - FUNKYOU1 Band

 

 • Grzegorz Daroń 
 • Adam Lemańczyk 
 • Marcin Murawski 
 • Mikołaj Wienke
 • Tomasz Pacanowski 

Zespół po części składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i poza Marcinem Murawskim wszyscy członkowie są z tym miastem związani. Muzyka grana przez FUNKYOU1 BAND to głównie improwizacja osadzona w funkowych rytmach.

Grzegorz Daroń - muzyk, kompozytor, producent, szef muzyczny zespołu Justyny Steczkowskiej, autor muzyki do wielu filmów fabularnych, seriali i sztuk teatralnych. Współpracował m. in. z zespołem West, Roy Bennet Group, Funky XL, Roan, The Ślub, Andrzejem Przybielskim, Orkiestrą Polskiego Radia i Teatrem Roma.

Adam Lemańczyk - pianista, klawiszowiec, aranżer, rocznik 92’. Absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego, w klasie fortepianu Krzysztofa Herdzina. Współpracował m. in. z Wojtkiem Pilichowskim (PiBand, PIGMA), Grzechem Piotrowskim (SNL Poland, World Orchestra), ElJazz Bigband, BIBOBIT, Mietkiem Szcześniakiem, Anną Dąbrowską, Kayah, Justyną Steczkowską, Teatrem Roma, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Obecnie wykładowca fortepianu oraz akompaniator na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także czynny muzyk sesyjny. 

Marcin Murawski - Basista, kontrabasista, producent muzyczny. Urodzony w 1974 roku w Radomiu. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1999 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA przy wszystkich produkcjach, brał też udział w spektaklach Teatru Narodowego oraz Współczesnego. Jest współzałożycielem zespołu Alchemik z którym nagrał trzy płyty. Był laureatem wielu konkursów jazzowych. Pracował również jako kierownik muzyczny w programie telewizji Polsat „Przebojowe dzieci”. Od 2012 roku jest właścicielem studia Fresh Sound, gdzie między innymi zostały nagrane i zrealizowane płyty Anety Figiel, Niki Lubowicz oraz muzyka ze spektakli „Mamma Mia!” i „Pięć ostatnich lat” „Piloci”.

Mikołaj Wienke - ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w klasie saksofonu Macieja Sikały. Współpracował z takimi artystami oraz instytucjami jak: Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Grażyna Łobaszewska, Love Newkirk, Jacek Borkowski, Eljazz Big Band, Konin Band Orchestra, Pilska Orkiestra Rozrywkowa, Big Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Capella Bydgostientis, Orkiestra Symfoniaczna Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Płocka Orkiestra Symfoniczna.

Tomasz Pacanowski - bydgoski gitarzysta , autor muzyki. Sesje nagraniowe w tym do muzyki filmowej oraz teatralnej. Gry na gitarze uczył się u Jarosława Śmietany , Piotra Lemańskiego oraz Brandona Furmana w Warszawskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej co ważne także we współzałożonej z Grzegorzem Daroniem , Grzegorzem Nadolnym oraz Krzysztofem Herdzinem bydgoskiej grupie West, która okazała się najlepszym warsztatem muzycznym. Związany z wieloma nurtami muzycznymi. Doświadczony nauczyciel gitary, wykładowca warsztatów muzycznych oraz autor internetowej szkoły gry na gitarze. Muzyk sesyjny związany na stałe z współautorskimi formacjami. Współpraca  m.in. z: Sidney Polak, Karasiewicz Power Set, Róże Europy, Roan, Retro Funk, Roy Bennett, The Ślub, West.

 

 

 

BITWA JAZZOWA : TORUŃ - QYaVy

Q YA VY to grupa utworzona przez doświadczonych muzyków, reprezentujących kilka pokoleń i środowisk i odwołujących się do różnych muzycznych kultur.
Scenę toruńską reprezentują liderzy grupy: gitarzysta i kompozytor Mateusz Kurek (Q-rek) oraz saksofonista barytonowy Jacek Rodziewicz. Z tego miasta pochodzi także pianista i kompozytor Bartosz Staszkiewicz.
Z Gdańska wywodzi się jeden z najlepszych w Polsce saksofonistów jazzowych: tenorzysta Maciej Sikała.
Sekcję rytmiczną zespołu tworzy rodzinny tercet z wrocławsko-warszawski: na instrumentach perkusyjnych gra najsłynniejszy Kubańczyk mieszkający w Polsce José Torres, na perkusji jego starszy syn Tomasz, a na gitarze basowej - najmłodszy w rodzinie Filip.
Nowa muzyka zespołu to porywający, elektryczny jazz doprawiony elementami rocka, muzyki latynoskiej, elektroniki i psychodelii. Każdy z utworów to starannie przygotowana kompozycja, w której wyważone zostały proporcje między kunsztowną formą, a żywiołową improwizacją. Przez ostatnich kilkanaście miesięcy Q YA VY koncertowały w klubach, w filharmoniach i plenerowo, ugruntowując swoją reputację jednego z najbardziej dynamicznych zespołów na polskiej scenie muzyki improwizowanej.
Album „II” ukaza
ł się pod patronatem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

 • Mateusz Kurek - gitara
 • Jacek Rodziewicz - saksofon barytonowy
 • Bartosz Staszkiewicz - fortepian
 • Maciej Sikała - saksofon tenorowy
 • José Torres - instrumenty perkusyjne
 • Tomasz Torres - perkusja
 • Filip Torres - gitara basowa