BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    09 listopada 2018 - Centrum Artystyczne Eljazz , godz. 20.00

 Bilety: 30 zł

BITWA JAZZOWA:

Eljazz Quartet

Eljazz Quartet

Zespół oparty na stylistyce swingowej, wykonuje przede wszystkim program  złożony z muzyki filmowej.

Kameralne brzmienie i delikatne partie wokalne stwarzają niepowtarzalny klimat. Muzyka jest dobrana ze szczególną starannością, w której można znaleźć wiele melodii  przypominających dawniejsze i współczesne filmy. Tacy mistrzowie jak Ella Fitzgerald czy Whitney Houston są inspiracją i wzorcem dającym wiele przestrzeni do interpretacji i improwizacji. 

  • Asia Czajkowska-Zoń - Śpiew
  • Wojciech Gogolewski - Fortepian
  • Janusz Mackiewicz - Kontrabas
  • Józef Eliasz - Perkusja

 

Jazz Band Ball Orchestra

 

Jazz Band Ball Orchestra

Muzyka Jazz Band Ball Orchestra to jedyna w swoim rodzaju rozpoznawalna od pierwszych taktów mieszanka swingu i bluesa […] JBBO to nie hałaśliwy dixielandowy band, ale elegancka orkiestra wybornie grająca zrelaksowany  muzykalny repertuar spod znaku Kansas City, a element ludyczny ich występów został zachowany i nadal jest to “balowa orkiestra jazzowa” w sposób doskonały przekazująca swing i entuzjazm licznie pojawiającej się na ich koncertach publiczności.

Igor Rakowski-Kłos, Gazeta Wyborcza

JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & Stanley Breckenridge

Jazz Band Ball Orchestra to fenomen na skalę polską i światową. Trudno znaleźć zespół, który byłby aktywny przez ponad pół wieku i wciąż cieszył się niesłabnącym powodzeniem fanów 

JBBO  i  Marek Michalak zdobyli pierwsze  jako zespół oraz  instrumentalista   w kategorii "jazz tradycyjny"  w ankiecie krytyków  pisma Jazz Forum za rok 2017

 Stanley Breckenridge - amerykański pianista bluesowy i jazzowy, wybitny wokalista, najwyższej próby kompozytor. Autor bestsellerów "Popular Music in America" i "African American Music for Everyone". Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, Bill Cosby i Martha Reeves. Charyzmatyczny, porywający, uwodzący publiczność swym czarem- jeden z największych mistrzów bluesa. Prócz utworów własnych i wielkich światowych przebojów wykona kilka polskich piosenek.

Stanley Breckenridge Pianista i wokalista jest doktorem muzykologii i wykładowcą na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton. Wykładał też na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Występował solo i z innymi muzykami w licznych krajach Europy, Japonii i w USA. Wydał dziewięć albumów muzycznych.