BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    1 listopada 2017 - TEATR POLSKI, godz. 19.00

bilety: 40 zł

ZADUSZKI JAZZOWE

ELJAZZ QUINTET - POLSKA

 

Eljazz Quintet to zespół złożony z bardzo doświadczonych muzyków którzy nie tylko imponują wspaniałym kunsztem wykonawczym, ale potrafią przenieść słuchacza w czasy największego rozkwitu jazzu. Przypominają grę wielkiego Connonbala Adderleya czy tez zespoły Dizzy Gillespiego. Ogromna porcja swingu podparta klasycznym akompaniamentem sekcji rytmicznej i pełne ekspresji sola trąbki saksofonu i fortepianu zaspokajają gusta najwybredniejszych słuchaczy.
Znakomity kontakt z publicznością podparty najwyższa jakością wykonawcza sprawia ze każdy koncert jest przyjmowany entuzjastycznie.

  • Marcin Gawdzis - tp.,

  • Adam Wendt - sax.,

  • Bogdan Hołownia - piano,

  • Andrzej "Bruner" Gulczyński - bass,

  • Józef Eliasz - dr.  

 

CARMEN SOUZA TRIO - USA

Carmen Souza - Portugalia

Carmen Sousa potrugalska piosenkarka  grająca na gitarze i fotrepianie wykonuje utwory charakterystyczne dla jej wielkiej poprzedniczki, którą była Cesaria Evora.

Kultywowanie tradycji rodzinnych ma odzwierciedlenie w muzyce prezentujacej przez Carmen.

Występowała na wielu prestiżowych festiwalach takich jak ; Festival Jazzowy North Sea, Festiwal Jazzowy w Monterey, Festiwal Jazzowy w San Francisco, Festiwal Jazzowy w Kairze i wielu innych .

Jest zdobywczynią wielu nagród  jako  piosenkarka. m.in w 2010 nominowana do nagrody Grammy – Najlepszy Współczesny Rekord Świata Muzyki ( USA )

Carmen Sousa zdobywa serca słuchaczy swoją charyzamtyczną osobowością.

“Jest coś magicznego w śpiewie tej egzotycznej wokalistki – rekomenduje Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. W jednej chwili słyszymy i etniczny zaśpiew jaki do muzyki wniosła Cesaria Evora, w drugiej jawi się brzmienie aksamitnego głosu jazzowej legendy Billie Holiday. To specyficzne połączenie obu stylistyk zbudowało sztukę wokalną pochodzącej z Cape Verde charyzmatycznej i wybitnej artystki”.

  • Carmen Souza Trio