BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    20 października 2017 - CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ, godz. 20.00

bilety: 35 zł

BITWA JAZZOWA - SOPOT- BYDGOSZCZ

ELECTRICITY, EMIL MISZK QUARTET, GOZDEK TRIO, BLUES BROTHERS SHOW

BLUES BROTHERS SHOW

Blues Brothers Show - program złożony z największych przebojów z legendarnego filmu . Wykonywany przez 10 - cio osobową orkiestrę zabiera nas w czasy prohibicji i rodzących sie grup gangsterskich. Znakomita zabawa podparta najwyższej jakości aranżacjami sprawia, ze publiczność nie pozwala muzykom zejść ze sceny , a koncert pozostaje na długo w pamięci. Program złożony jest z największych przebojów z legendarnego filmu z roku 1980 "The Blues Brothers". Wykonywany przez 10 - cio osobową orkiestrę zabiera nas w czasy prohibicji i rodzących sie grup gangsterskich. Znakomita zabawa podparta najwyższej jakości aranżacjami sprawia, ze publiczność nie pozwala muzykom zejść ze sceny , a koncert pozostaje na długo w pamięci. Wśród utworów wykonywanych przez orkiestrę znajdą się między innymi przeboje takie jak: Peter Gunn Theme, Shake a Tail Feather, Gimme Some Lovin, Everybody Needs Somebody to Love, Sweet Home Chicago

 • 10 osobowa orkiestra pod kierownictwem Józefa Eliasza

ELECTRICITY

Zespół, założony w połowie 2011 roku z inicjatywy Janusza Mackiewicza, tworzą muzycy, którzy przyjaźnią się od wielu lat i współpracują ze sobą w różnych formacjach. Każdy z muzyków ma na swoim koncie nie mały dorobek artystyczny. Ich doświadczenia, wyniesione z obcowania z akustycznymi instrumentami, nabierają w tym projekcie nowej wartości.
Połączenie jazzowych melodii i harmonii, oraz rytmów wywodzących się z lat 70-tych z elektro-przestrzeniami, wyzwalanymi za pomocą współczesnych instrumentów elektronicznych, stało się niewyczerpanym źródłem nowych inspiracji, nowej energii.
Zestawienie współczesnej technologii z tradycją muzyki jazzowej przyczyniło się do powstania kompozycji silnie nacechowanych emocjami i utrzymanych w klimatach szeroko pojętego elektronicznego jazz-rocka.

 • Janusz Mackiewicz (gitara basowa),

 • Marcin Wądołowski (gitara),

 • Dominik Bukowski (xylosynth),

 • Grzegorz Sycz (perkusja)


   

EMIL MISZK QUARTET


Jest to zespół składający się z czołowych muzyków trójmiejskiej sceny jazzowej.
Formacja ta po raz pierwszy wystąpiła na scenie łódzkiej Manufaktury podczas cyklu koncertów Manu Summer Jazz Sundays w 2013 roku. Emil Miszk Quartet dał siłę napędową dla Piotra Kułakowskiego, który w 2014 roku założył swój zespół: Critical Level. W tym samym roku nagrana została pierwsza płyta zespołu "Golden Goal". 

EMIL MISZK – bardzo uzdolniony trębacz młodego pokolenia z Trójmiasta rozpoznawany już w Polsce. Naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Świetny solista jak i kameralista z dużym doświadczeniem scenicznym. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Jan Konop Big Band, Critical Level, Kamil Piotrowicz Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet North, kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses. Współpracuje również z orkiestrami: Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis. Jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i we Włoszech. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

PIOTR KUŁAKOWSKI - czołowy polski kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (2004 r.) Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Jacka Niedzieli. Założyciel i lider zespołu DePrezes Quartet, z którym zajął I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach (2003 r.) oraz Nagrodę dla Najlepszego Zespołu w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2003 r.). Współpracował i koncertował z wybitnymi polskimi muzykami - Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Tomasz Szukalski, Krzesimir Dębski, Sławek Jaskułke, Maciej Sikała, Leszek Kułakowski, Jacek Pelc, Leszek Żądło, Kazimierz Jonkisz, Dominik Bukowski, a także z muzykami niemieckimi - Rolf Zielke, Christian Knoche, Ulli Orth, Michael Kullick, Christoph Titz oraz muzykami amerykańskimi - saksofonistą Andy Middletonem i światowej sławy trębaczem EDDIE HENDERSONEM. Koncertował w wielu topowych klubach jazzowych oraz uczestniczył w licznych festiwalach muzycznych w Polsce, Niemczech, Holandii, Czechach, Szwecji i we Włoszech. W 2009 roku odbył trasę koncertową po Chinach z projektem "The Poems of Chopin" promując twórczość Fryderyka Chopina w Chinach. Jest adiunktem w Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, prowadzi zajęcia z kontrabasu i gitary basowej. W 2015 roku uzyskał stopień naukowy doktora sztuk muzycznych w dziedzinie "Instrumentalistyka" i w specjalności "gra na kontrabasie". Ma na swoim koncie ponad 20 płyt jazzowych. W 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta Critical Level.

ROMAN ŚLEFARSKI - wspaniały perkusista , muzyk, aktor. Absolwent warszawskiej szkoły jazzowej na Bednarskiej, gdzie szkolił się pod okiem Czesława "Małego" Bartkowskiego (dyplom 2000 r.). Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Pierwszym sukcesem artystycznym było zdobycie indywidualnej nagrody NOWA TWARZ POLSKIEGO JAZZU, jak i GRAND PRIX wraz z zespołem THE NEWEST TRIO (Marcin Urban - piano, Michał Jaros - bas, Roman Ślefarski - drums) na festiwalu JAZZ NAD ODRĄ '96 we Wrocławiu. Występował z gwiazdami międzynarodowej sceny jazzowej takimi jak: Scott Hamilton, Mack Goldsbery, Reggie Moore, Michał Urbaniak, Charles Gayl, Burghard Kunkel, Ray Blue, Aga Zaryan, Doug Legacy, Tymon Tymański.

Dzięki pasji do muzyki i miłości do perkusji, oprócz jazzu biegle porusza się w różnych gatunkach muzycznych: pop, rock, punk, reggae, ska, folk, blues. Świadczy o tym współpraca m.in. z: Kazikiem Staszewskim, Jackiem Lachowiczem, Olgą Jackowską oraz z zespołami: Shannon, Pan Profeska, Kuśka Brothers, El Banda. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniu kilkunastu płyt, jak i ścieżek dźwiękowych do filmów i spektakli.

Ciekawostką jest głośny film "Moje miejsce" (reż. Leszek Dawid) w którym zagrał główną role, opowiadał historię... perkusisty.

ARTUR JUREK - pianista, hammondzista, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwalu Jazz Juniors wspólnie z zespołem "Unit Seven". Koncertował między innymi w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Argentynie, Meksyku, Wenezueli... Występował u boku Minoru Ozone, Sadao Watanabe, Douga Camerona, Iana Gillana, Hala Fraziera, Jordana Benetta. Aranżuje na potrzeby gdyńskiego Teatru Muzycznego, Maybe Theater Company, Hevelius Brass. Współtworzył aktorskie projekty Marka Richtera, Andrzeja Słabiaka. Wspólnie z zespołem Mietek Blues Band nominowany do Fryderyka 2010 w kategorii "Album Roku Blues". Obecnie współpracuje z Przemkiem Dyakowskim, Leszkiem Dranickim, Jackiem Siciarkiem, zespołem Paul Band, Critical Level, Polską Filharmonią Bałtycką i z wieloma trójmiejskimi zespołami.

 • EMIL MISZK - trbka
 • ARTUR JUREK - fortepian,  electric piano
 • PIOTR KUŁAKOWSKI - kontrabas
 • ROMAN ŚLEFARSKI - perkusja

GOZDEK TRIO

Michał Gozdek Trio – Zespół działa od 2015r. Jego założycielem jest bydgoski pianista, kompozytor i dyrygent Michał Gozdek. Towarzyszą mu kontrabasista – Grzegorz Nadolny oraz perkusista – Waldemar Franczyk. Michał Gozdek Trio wykonuje wyłącznie kompozycje lidera zespołu, które inspirowane są szeroko pojętą muzyką jazzową. Zespół pomimo niedługiego stażu zdołał już zaznaczyć swoją obecność na rodzimej scenie muzycznej. W tym roku znalazł się w gronie zaledwie trzech formacji zaproszonych do udziału w ścisłym finale konkursu odbywającego się w ramach jednego z największych festiwali jazzowych w Polsce – LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa. W finale Jury uhonorowało trio nagrodą pieniężną ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niebawem ukaże się pierwsza płyta zespołu. To właśnie utwory z tej płyty zabrzmią na nadchodzącym koncercie.

 • Miachał Gozdek - fortepian
 • Grzegorz Nadolny - kontrabas
 • Waldemar Franczyk - perkusja