BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    18 października 2017 - AULA COPERNICANUM UKW,  godz. 19.00

bilety: 55 zł

ŚWIATOWE KONCERTY GWIAZD

KROKE I ZOHAR FRESCO - Polska, Izrael

                                

Kroke

Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu KROKE znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie KROKE z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East. 

W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

  • JERZY BAWOŁ  - akordeon
  • TOMASZ KUKURBA - altówka
  • TOMASZ LATO - kontrabas

Zohar Fresco (ur. 1969) – izraelski perkusista tureckiego pochodzenia. Fresco specjalizuje się w grze na bębnach obręczowych. Prawdopodobnie najbardziej znany jako członek tria jazzowego, które tworzy wraz ze szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i polskim pianistą Leszkiem Możdżerem. W latach 1991-2003 był członkiem izraelskiego zespołu muzyki instrumentalnej Bustan Abraham.

Fresco współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Hamid DrakeTaiseer EliasDaniel Zamir oraz Ara Dinkjian. Był także członkiem koncertowego zespołu Philipa Glassa

  • ZOHAR FRESCO - instrumenty perkusyjne