BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    20 października 2016 - ELJAZZ CLUB, , godz. 20.00

bilety: 30 zł

ŚWIATOWE KONCERTY GWIAZD

Vein feat. Dave Liebman


Od początku swojego istnienia VEIN trio regularnie zaprasza do współpracy gości specjalnych. Dzięki temu powstają projekty, które do życia zespołu wnoszą zupełnie nową jakość.

Ze znakomitym amerykańskim saksofonistą DavemLiebman'em trio współpracuje od 2009 roku, współtworząc ciekawy, niekonwencjonalny kwartet. W projekcie spotyka się czterech muzyków, którzy mają świadomość tego, że brzmią razem naprawdę dobrze i dlatego nie boją się wrócić do przeszłości.

Na przestrzeni lat trio Vein wypracowało niemal symbiotyczne zgranie. To zaplecze wspólnych muzycznych doświadczeń, zdumiewająca jedność konceptów i świetny warsztat każdego z muzyków zawsze doskonale sprawdza się w połączeniu z inspirującym stylem

DAVE LIEBMAN  – amerykański saksofonista, swoją jazzową podróż zaczął mocnym wejściem w latach 70-tych. Pierwsze zespoły tworzył z Elvinem Jonesem, Milesem Davisem, ChickiemCoreą i innymi. W następnych dekadach umacniał swoją pozycję, którą potwierdzały kolejne nominacje do Grammy oraz prestiżowe wyróżnienia np. doktorat Honoris Causa Sibelius Academy (Helsinki), Order of Arts and Letters, przyznawany przez rząd Francji. Brał udział w nagraniu ponad 100 płyt.
Dziś 70-letni DaveLiebman sam uchodzi za jednego z najlepszych saksofonistów na świecie, co w co w 2011 r. zostało przypieczętowane prestiżową amerykańską nagrodą Master of Jazz.

VEIN feat. DAVE LIEBMAN

  • Michael Arbenz - fortepian - Szwajcaria

  • Thomas Lähns - bas - Szwajcaria

  • Florian Arbenz - perkusja - Szwajcaria

  • feat Dave Liebman - sax - USA