BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL - PROGRAM          ARCHIWUM          GALERIA          KONTAKT

 

 

 

    20 października 2013 - AULA COPERNICANUM - UKW, godz. 19.00

LuMiCa JAZZ TRIO

  • J. L.Lara – guit.(Meksyk),

  • K.Kowalczewska – (PL),

  • J. Careeola - guit. (Wenezuela)                                                                          BILETY: 30 zł

 

JOSE LUIS LARA -  to wenezuelski gitarzysta, który dzieli swój czas pomiędzy grą, aranżacją, nauką młodego pokolenia i kompozycją. Ukończył konserwatorium CEMI Ciudad Guayana, a potem w szkole Music Jose Reina w Caracas studiował gitarę klasyczną pod kierunkiem Leopoldo Igarza Douglas Estevesa oraz nowoczesną harmonię i gitarę jazzową u mistrza Julio Sancheza. Ukończył również studia teoretyczne w Prudencio Music School Essa w Caracas.
Koncertował w Brazylii, Peru, Kolumbii, Chile, Boliwii, Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, na Kubie, we Włoszech, Belgii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Meksyku, Słowenii, Chinach, Stanach Zjednoczonych, dając solowe recitale oraz występując z orkiestrami symfonicznymi. Zapraszany jest sukcesywnie na najważniejsze festiwale gitarowe w Amerykach: National and International Scope Guitarrístico Festivals highlighting the likes of Vital Medeiros International Festival w Sao Paulo Brazylii, Spring Festival of the Guitar (Paragwaj), International Festival of Morelia (Meksyk), International Festival of Itlauhaca (Mexico), American Guitar Festival, International Festival of the Adriatic (Włochy), Guitar Festival X Radford University w USA, South Festival Paraguay Guitars. Był członkiem popularnych, szczególnie w Ameryce Południowej grup, m.in: Jose Reina Guitar Quartet, Orinoco, Marquez-Lara Duo.

JOSE MIGUEL CARREOLA - urodził się 4 lipca 1985 roku w mieście Ixtlahuaca, w Stanie Meksyk. Zajmuje się zarówno muzyką klasyczną, jak i jazzową. Rozpoczął naukę gry na gitarze u Francisco Medrano Alcántara, następnie wstąpił do Konserwatorium Muzycznego Stanu Meksyk gdzie studiował pod okiem Roberto Medrano Escobara.  Uczestniczył w wielu Festiwalach Gitarowych zarówno w Meksyku jak i za granicą, a obecnie jest jurorem prestiżowych konkursów. Gazeta "La Jornada" tak określiła występy Artysty: "jego gra jest pełna kontrastów naznaczonych szybko zmieniającymi się sekwencjami rytmicznymi i lekkością wysokich dźwięków; jest to połączenie precyzji techniki gry i elokwencji interpretacji...''
W czasie europejskiego tournee w 2009 roku w Polsce wydał dwie płyty - jedną solową, drugą nagraną w Filharmonii Narodowej z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej.

KAROLINA KOWALCZEWSKA  – pianistka, kameralistka zajmuje się nie tylko klasyką, ale również muzyką rozrywkową. Ma na swoim koncie występy na scenach polskich, jak i tournee w Portugalii ze znakomitym skrzypkiem w tego kraju – Nuno Soaresem, z którym wydała płytę. Edukacja muzyczna wiodła ją od Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. H Wieniawskiego w Łodzi, przez Akademię Muzyczną w również w Łodzi i Akademię Muzyczną w Katowicach, którą ukończyła w 2012 r. Obecnie studiuje muzykę rozrywkową i jazzową w Instytucie Muzyki w Cieszynie. Improwizuje, akompaniuje, a także komponuje. Rozwija swoje umiejętności w różnych gatunkach muzycznych, co sprawia, iż zyskała oryginalny styl kompozycji będący syntezą gatunków. Równie szeroki i zróżnicowany stylistycznie i tematycznie jest repertuar solowych oraz kameralnych utworów fortepianowych, jakim dysponuje pianistka.  Razem z mezzosopranistką Martą  Gabryelczak od 2010 roku tworzy duet Assai Lirico Duo. Artystki wykonują z powodzeniem zarówno lirykę romantyczną, jak i repertuar rozrywkowy. Karolina jest kompozytorką muzyki do filmów dokumentalnych – o jednym z najwybitniejszych współczesnych grafików - Henryku Płócienniku („Henryk`s song” do filmu „Fascynuje mnie niewiadoma”) oraz do powstającego obecnie dokumentu - o meksykańskim artyście Hugo Arquimedesie – rzeźbiarzu i malarzu („Scarlett steel”). Utwór „Henryk`s song” w wykonaniu jazzmanów z Polski, USA, Japonii i Niemiec ukazał się na płycie CD.